Czakra gardła

Czakra gardła

Czakra gardła

CZAKRA PIĄTA – CZAKRA GARDŁA

VISHUDDHA

Jaki jest zakres oddziaływania czakry piątej?

Ośrodek ten znajduje się na wysokości gardła, u podstawy szyi. Czakra gardła przypomina swoim wyglądem szesnastopłatkowy kwiat w kolorze niebieskim. Vishuddha odpowiada za wyrażanie siebie i szeroko pojęte komunikowanie się ze światem. Energia tej czakry pomaga zharmonizować to, co mamy we własnym wnętrzu z tym, co jest poza nami. Następuje to poprzez swobodne i szczere wyrażenie siebie i ukazanie światu, kim jestem. Zrównoważona czakra gardła zapewnia pewność siebie i łatwość wypowiadania swojego zdania oraz szacunek dla opinii innych ludzi. Jeśli Twoja piąta czakra pracuje prawidłowo, potrafisz otwarcie mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach.

Jaki wpływ na Twoje ciało ma praca czakry gardła?

Praca piątej czakry znajduje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu jamy ustnej, krtani, tchawicy, tarczycy oraz narządu słuchu.

Co się dzieje, kiedy działanie czakry gardła jest zaburzone?

Osoby, u których zaburzone jest funkcjonowanie czakry gardła nie potrafią wyrażać swoich myśli, uczuć, potrzeb lub robią to w sposób niezrozumiały dla otoczenia. Są oceniane przez innych jako osoby zamknięte w sobie, bojaźliwe lub przeciwnie, odbierane są przez otoczenie jako osoby narzucające swoje zdanie i nie liczące się z opinią i uczuciami innych ludzi. Zaburzenia pracy piątej czakry mogą objawiać się faktycznie dwojako: nadmierna nieśmiałość i trudność w nawiązaniu rozmowy, blokada wysławiania się i wyrażania własnych opinii lub nadmierna gadatliwość, nieumiejętność cierpliwego wysłuchania innych, brak szacunku dla współrozmówcy.

Jeśli przyłapujesz się na zaciskaniu szczęk, czy zgrzytaniu zębami, prawdopodobnie podświadomie próbujesz powstrzymać potok myśli i emocji i pozostawić je wbrew potrzebom serca niewypowiedzianymi.

Nie pozostawiaj zablokowanej czakry bez pomocy.

Możesz zamówić u mnie nieodpłatną diagnozę Twojej aury i czakr. Jeśli czujesz, że brakuje Ci energii, jesteś osłabiony, apatyczny, brak Ci odporności, możesz skorzystać z zabiegów oczyszczających i regenerujących. Napisz do mnie: kontakt@twojekronikiakaszy lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie głównej.