Odważne dusze

Odważne dusze

Robert Schwartz Odważne dusze

„Odważne dusze”

Autor: Robert Schwartz

„Równowagę zdobywa się doświadczając zarówno światła, jak i ciemności.” R. Schwartz

 

Jeśli potrzebujesz wsparcia, pocieszenia i utulenia przeczytaj tą książkę. Otrzymasz je. Jeśli nie potrzebujesz ani wsparcia, ani utulenia, przeczytaj tą książkę. Dowiesz się, jak pocieszać innych.

„Odważne dusze” to niezwykły zapis procesu planowania przedurodzeniowego, którego doświadcza każda dusza przed pojawieniem się na planie ziemskim. Idea planowania przedurodzeniowego opiera się na założeniu, że każda dusza, która przygotowuje się do kolejnej inkarnacji w ciele ludzkim, dokonuje świadomego wyboru wydarzeń, które zaistnieją jej życiu ziemskim. Dusza, pragnąc rozpoznać w sobie, czy inaczej mówiąc, poczuć swoją boską naturę, musi doświadczyć pełnego spektrum uczuć i emocji. Może tego dokonać na planie ziemskim. Można to rozumieć następująco: żeby docenić piękno, trzeba je porównać z brzydotą, żeby wiedzieć czym jest dobro, trzeba zaznać zła. Ale i tłumaczenie jest nazbyt uproszczone. Z punktu widzenia duszy, nie ma bowiem podziału na dobro i zło, nie jest istnieje piękno i brzydota. Ten podział jest dla nas, istot logicznie myślących, pewnym ułatwieniem. Tak więc dusza, która pragnie posmakować swojej pełni, swojej boskości, chce najpierw doświadczyć wszystkiego po kolei, co się na tą boskość i tą pełnię składa.

„Odważne dusze” opisują 10 przypadków planowania przez dusze swojej ziemskiej wędrówki. Każdy z dziesięciu przypadków dotyczy innego doświadczenia ludzkiego, innego wydarzenia. Dusze ustalają plan, a raczej główny zarys tego, co w trakcie najbliższej inkarnacji się wydarzy, pozostawiając jednocześnie sobie – człowiekowi prawo wyboru. Prawo wyboru dotyczy prawa wyboru reakcji na to, co się wydarzyło, a było wcześniej zaplanowane. I w tym miejscu należy jasno i wyraźnie powiedzieć, że człowiek ma częściowy wpływ na to, jak będzie wyglądało jego życie. Pewne wydarzenia na pewno będą miały miejsce, nie pytając nas o zgodę, ale to, jakie lekcje wyciągniemy z tych wydarzeń, jakie wnioski wyciągniemy i w jakim stopniu skorzystamy z tych lekcji, zależy już od nas i naszych decyzji w ziemskim Tu i Teraz.

Książka może być ogromnym pocieszeniem dla osób, które stanęły w obliczu traumatycznych wydarzeń życiowych. Jeśli potrafisz otworzyć serce i umysł na zrozumienie, jeśli potrafisz przyjąć do wiadomości, że świat nie jest tylko i wyłącznie taki, jakim go do tej pory widziałeś, ta książka jest dla Ciebie.

Każdy z nas jest odważną duszą, dzielnym wojownikiem. W naszej ziemskiej wędrówce, pełnej zaskakujących wydarzeń i zwrotów akcji, warto podjąć próbę zrozumienia, że nic, co nas spotyka nie jest karą ani nagrodą. Nic też nie jest przypadkowe. Może warto popatrzeć na swoje doświadczenia życiowe z innej perspektywy i nadać im nowe znaczenie? Nie tkwić w żelaznych strukturach swojego umysłu, a zamiast tego pozwolić własnemu sercu wypowiedzieć się? Zamiast tonąć w żalu, złości i łzach, może lepiej dać sobie szansę na odrodzenie w sobie nadziei, harmonii, miłości? Wiedza zawarta w tej książce umożliwia to.

Decyzję jak zwykle każdy podejmuje sam, gdyż niezbywalnym i najświętszym prawem każdego człowieka jest prawo wyboru.

 

Poczytaj, jak inni oceniają tą książkę: Lubimy czytać