Kołowrót życia

Kołowrót życia

Kołowrót życia

„Kołowrót życia”

Autorka: Wanda Prątnicka

Osobiście uważam, że trylogia „Kołowrót życia” powinna znaleźć się na liście obowiązkowych lektur szkolnych. Dlaczego? Aby jak najwięcej osób miało szansę spotkać się z tą książką. Wszystkie 3 wydane tomy tworzą niejako encyklopedię wiedzy o człowieku, o jego życiu na ziemi oraz na wszystkich pozostałych poziomach niefizycznych, o duszy i jej nieskończonej podróży we wszechświecie. Cała seria jest nieocenionym źródłem wiedzy na temat wszechświata i praw nim rządzących. Książki te, napisane przystępnym językiem, naprawdę zmieniają postrzeganie wszystkiego, co nas otacza, wiele uświadamiają i tłumaczą. Choć kwestie w nich poruszone nie należą do prostych, warto wszystkie trzy części dokładnie przestudiować. Na próżno szukać tu wątków charakterystycznych dla kryminałów, romansów, historii obyczajowych, czy fantastycznych. To raczej podręczniki – skarbnice wiedzy. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z rozwojem duchowym, seria ta będzie najlepszym możliwym wyborem. W sposób jasny i nieskomplikowany wprowadzi w zagadnienia ciała, duszy, reinkarnacji. Czytelnik bardziej zaawansowany i orientujący się w tematyce z całą pewnością znajdzie w tych publikacjach wiele nowych, niezwykle istotnych informacji.

Tom I

W pierwszej części serii autorka wyjaśnia, czym jest dusza? Gdzie dusza „mieszka”, na czym polega jej rozwój, jaki jest cel każdej duszy, w jaki sposób dusza podróżuje przez kolejne warstwy niematerialnej rzeczywistości, by następnie pojawić się na planie fizycznym? Czytelnik dowiaduje się, jak dochodzi do tego, że dusza pojawia się w ciele tego, a nie innego człowieka. Każdy, kto próbuje zrozumieć, czym jest wszechświat, umysł uniwersalny czy Bóg, znajdzie w tej książce wiele wskazówek i odpowiedzi na swoje pytania.

W kolejnych rozdziałach autorka opisuje człowieka i szczegółowo przedstawia pojęcie energii. Wyjaśnia, jaka jest struktura energetyczna człowieka, czym są czakry. Wanda Prątnicka w szczegółowy sposób opisuje 7 czakr głównych, a następnie przedstawia dokładny opis poszczególnych ciał subtelnych człowieka.

Tom I Kołowrotu życia to również udana próba odpowiedzi na pytania: czym jest umysł? co to są myśli i myślokształty? czym są uczucia i emocje?

„Są to bardzo istotne sprawy, gdyż wiedza ta ma ogromny wpływ nie tylko na czas Twojej ziemskiej wędrówki, lecz również na całą serię doświadczeń, które stają się udziałem każdego człowieka przechodzącego przez transformację, nazywaną powszechnie śmiercią ciała fizycznego.”

Przeczytaj, jak inni oceniają tą książkę: Lubimy czytać: Kołowrót życia, tom I

Tom II

Część druga ukazuje wędrówkę duszy z jeszcze szerszej perspektywy. Autorka prowadzi nas od narodzin do śmierci, a następnie poza kurtynę świata fizycznego. Po raz pierwszy mamy okazję dowiedzieć się, co następuje po śmierci, czego możemy się spodziewać, kogo spotkać oraz, jakie decyzje będziemy musieli po tamtej stronie podjąć. Wanda Prątnicka oswaja czytelnika ze śmiercią, zmienia widzenie świata, napawa nadzieją. Wanda Prątnicka tłumaczy, wyjaśnia i pobudza do refleksji.

Bardzo dokładnie i wyczerpująco przedstawiony jest w tej części proces reinkarnacji.

W drugim tomie czytelnik znajdzie również informacje na temat świata astralnego, duchów i egzorcyzmów. Autorka przekonuje, że nie należy bać się ani duchów, ani śmierci. Wystarczy wiedzieć i znać prawdę. Kiedy masz wiedzę, to znaczy, że już wygrałeś, bo możesz kierować własnym życiem, własnym  postępowaniem, możesz podejmować lepsze decyzje. W taką bezcenną wiedzę wyposaża swoich czytelników autorka Kołowrotu życia.

Tom III

Tom trzeci przedstawia życie z perspektywy człowieka, który nosi w pamięci swoje pochodzenie, tj. pamięta „Kim Jest w Istocie”. Autorka przekazuje nam wiedzę na temat Matki Ziemi – planety będącej w ciągłym procesie rozwoju. Wyjaśnia, dlaczego człowiek, pomimo wielkiego postępu technologicznego, zaprowadził Planetę Ziemię na skraj przepaści. Przechodzi następnie do opisu zaginionej cywilizacji – cywilizacji najbardziej czystej, świetlistej, kryształowej rasy, jaka kiedykolwiek zamieszkiwała świat.