Czakry główne

Czakry główne

Czakry

Czym są czakry?

Czakry to centra energetyczne, które zaopatrują organizm człowieka w energię życiową. Umiejscowione są w ciele eterycznym, a swoim wyglądem przypominają wirujące wokół własnej osi lejki. Czakry pobierają, przetwarzają i doprowadzają energię do wewnątrz ciała, gdzie sieć kanałów zwanych meridianami rozprowadzana ją po całym organizmie. Wg różnych źródeł ilość centrów energetycznych waha się pomiędzy kilkaset a kilka tysięcy, jednak tych najważniejszych – głównych – każdy z nas posiada siedem. Czakry główne znajdują się w osi człowieka, wzdłuż kręgosłupa.

Czakry główne

7 czakr głównych

Każda z siedmiu czakr głównych spełnia inne zadanie i odpowiada za inny obszar życia i funkcjonowania człowieka. W dużym skrócie tak można określić ich funkcje: 

Czakra Korony gwarantuje odczuwanie jedności z Wszechświatem, poczucie nieograniczonego potencjału, korzystanie z wewnętrznej mądrości, zapewnia odnalezienie swojej drogi życiowej i sensu życia. Emituje kolor fioletowy

Czakra Trzeciego Oka odpowiada za rozbudzoną intuicję, wyobraźnię, rozwinięte przeczucia, zapewnia dostęp do uniwersalnej wiedzy, a także kontakt z podświadomością. Świeci kolorem granatowym. 

Czakra Gardła dba za swobodne wyrażanie siebie, swoich myśli, uczuć, artykułowanie własnych potrzeb. Promieniuje kolorem niebieskim, błękitnym.

Czakra Serca odpowiada za wrażliwość na piękno, chęć pomocy, zapewnia łagodne usposobienie, dobre relacje, umiejętność wybaczania, brania oraz dawania, umożliwia odczucie bezwarunkowej miłości. Emanuje kolorem zielonym.

Czakra Splotu Słonecznego zapewnia Ci Twoją osobistą moc, dodaje pewności siebie, umożliwia realizację planów, odpowiada za wysoką samoocenę, siłę przebicia oraz samozadowolenie i motywację do działania. Wysyła światło barwy żółtej.

Czakra Sakralna odpowiada za Twoją kreatywność, seksualność, ale także umiejętność czerpania przyjemności z doświadczeń, decyduje o tym, jak postrzegasz samego siebie i otaczający cię świat. Świeci kolorem pomarańczowym.

Czakra Podstawy zapewnia energię życiową, dba o zdrowie, karierę, pieniądze, chęć życia, łączy Cię z Ziemią i daje poczucie bezpieczeństwa. Emanuje czerwienią. 

Najważniejsza jest równowaga

Kluczem do osiągnięcia sukcesu i optymalnego stanu organizmu jest utrzymanie pracy wszystkich czakr w harmonii i równowadze. Zarówno słabo wirujące, jak i nadmiernie pobudzone ośrodki energetyczne są dla nas niekorzystne. Czakra „uśpiona” czy spowolniona powoduje zahamowanie potencjału w obszarach, za które odpowiada. Nadmiernie rozbudzone centrum energetyczne również skutkuje rozregulowaniem funkcji pewnych obszarów oraz utratą kontroli nad ciałem i emocjami. Dbałość o dobrą kondycję pojedynczych czakr wpłynie pozytywnie na cały system energetyczny. Należy pamiętać, że pojedyncze centrum energetyczne jest elementem całego systemu. Zanieczyszczenia w obrębie jednej czakry spowodują stopniową utratę harmonii w pozostałych elementach.

Zadbaj o dobry stan swojego układu energetycznego

Możesz zamówić u mnie nieodpłatną diagnozę Twojej aury i czakr. Jeśli czujesz, że brakuje Ci energii, jesteś osłabiony, apatyczny, brak Ci odporności, możesz skorzystać z zabiegów oczyszczających i regenerujących. Napisz do mnie: kontakt@twojekronikiakaszy lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie głównej.