Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego

splot słoneczny

CZAKRA TRZECIA – CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO

MANIPURA

Jaki jest zakres oddziaływania czakry trzeciej?

Czakra splotu słonecznego znajduje się w dołku między żebrami. Centrum to posiada 10 płatków i emituje światło żółte. Manipura odpowiada przede wszystkim za nasze emocje. Jest to cały wachlarz emocji, od radości i wdzięczności aż po lęk i nienawiść. Kiedy splot słoneczny funkcjonuje harmonijnie odczuwamy zadowolenie, spokój, wewnętrzną równowagę, mamy poczucie bycia szczęśliwymi. Jednocześnie mamy w sobie dużo zrozumienia dla innych osób, szanujemy ich uczucia i odrębność. Przy nieprawidłowo działającej czakrze jesteśmy niezadowoleni, rozczarowani, czujemy różnego rodzaju lęki i niepokoje, zjada nas żal i złość.

Oczyszczona czakra trzecia wspiera nas w realizacji wytyczonych celów. Nasze plany i projekty realizujemy wtedy z pełnym zaangażowaniem i wiarą w powodzenie. Jesteśmy przekonani, o tym, że jest w nas wystarczająco dużo wewnętrznej siły, aby sprostać zadaniom. Mamy silne poczucie własnej wartości i w zasadzie nic nie jest w stanie powstrzymać nas w działaniu. Silna Manipura oznacza również umiejętność odczuwania wdzięczności, wdzięczność z kolei jak magnes przyciąga obfitość, tak więc osoby z rozwiniętą czakrą trzecią z łatwością osiągają sukces.

Jaki wpływ na Twoje ciało ma praca czakry sakralnej?

Czakra splotu słonecznego ma zasadniczy wpływ na funkcjonowanie organów, które znajdują się w jej pobliżu. Oddziałuje na wątrobę, trzustkę, żołądek i przeponę, ma wpływ na serce, płuca i nadnercza.

Co się dzieje, kiedy działanie czakry sakralnej jest zaburzone?

Wszelkiego rodzaju blokady i zanieczyszczenia splotu słonecznego skutkują odczuwaniem złości, a nawet nienawiści. Zły stan tego centrum energetycznego wpływa na skłonność do popadania w irytację, zamartwianie się, gromadzenie w sobie żalu związanego z przeszłością, a także odczuwanie lęku o przyszłość. Trzecia czakra jest ośrodkiem odczuwania własnego Ja, centrum wszystkiego, co określa indywidualność człowieka, świątynią ego. W efekcie tego, przy nadmiernie rozbudzonej czakrze splotu jesteśmy egoistami, którzy pragną mieć kontrolę nie tylko nad własnym światem, ale również nad innymi ludźmi. Zainteresowanie drugim człowiekiem nie wynika jednak w tym przypadku z troski, lecz jest spowodowane niezdrowymi ambicjami, brakiem wewnętrznego spokoju, niskim poczuciem osobistej wartości i chęcią wynagrodzenia sobie własnych niedostatków kosztem innych.

Osoba, której czakra splotu słonecznego nie działa prawidłowo, ma trudności z odczuwaniem odprężenia, spokoju ducha, odpuszczeniem kontroli i uwolnieniem się do wewnętrznych napięć.

Nie pozostawiaj zablokowanej czakry bez pomocy.

Możesz zamówić u mnie nieodpłatną diagnozę Twojej aury i czakr. Jeśli czujesz, że brakuje Ci energii, jesteś osłabiony, apatyczny, brak Ci odporności, możesz skorzystać z zabiegów oczyszczających i regenerujących. Napisz do mnie: kontakt@twojekronikiakaszy lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie głównej.