Czakra sakralna

Czakra sakralna

czakra sakralna

CZAKRA DRUGA – CZAKRA SAKRALNA

SVADHISTHANA

Jaki jest zakres oddziaływania czakry drugiej?

Czakra sakralna umiejscowiona jest w osi ciała, ok. 3 cm poniżej pępka, wyglądem przypomina sześciopłatkowy kwiat w kolorze pomarańczowym. Energia pochodząca z tego miejsca wspiera kreatywność, seksualność, odczuwanie radości i przyjemności, a także stosunek do siebie samego i otaczającego nas świata.

Prawidłowo funkcjonująca druga czakra sprawia, że jesteś twórczy i zadowolony z życia oraz swoich osiągnięć, czujesz się atrakcyjny, lubisz samego siebie, lubisz ludzi, kochasz życie. Potrafisz czerpać przyjemność z kontaktów seksualnych, a bliskość fizyczna sprawia ci dużo radości. Energia tej czakry wspiera twoją samoocenę i samoakceptację. Harmonijne działanie Svadhisthany to otwartość na świat, zaufanie i zdrowe, mądre relacje międzyludzkie.

Jaki wpływ na Twoje ciało ma praca czakry sakralnej?

Prawidłowa praca tego centrum energetycznego znajduje swoje odzwierciedlenie w zdrowym układzie moczowym, wydalniczym oraz płciowym. Poprzez jej wpływ na czakrę piątą, oddziałuje także na okolice gardła i głowy.

Co się dzieje, kiedy działanie czakry sakralnej jest zaburzone?

Wszelkie blokady i zaburzenia w pracy czakry sakralnej wpływają na postrzeganie przez Ciebie twojego życia oraz otoczenia. Mogą wydawać ci się one nieatrakcyjne, monotonne i szare. Dzieje się tak między innymi dlatego, że sam nie bierzesz udziału w tworzeniu swojej rzeczywistości, brakuje ci pasji i inwencji twórczej. Nie czerpiesz przyjemności z kontaktów seksualnych, unikasz zbliżeń, brak ci pewności siebie, nie akceptujesz się.

Równie niekorzystna jest sytuacja, kiedy czakra sakralna jest nadmiernie rozbudzona. Wiąże się to z rozwiązłością w kontaktach seksualnych, zboczeniami na tym tle oraz z wszelkiego rodzaju uzależnieniami.

Zaburzenia działania czakry sakralnej mają często swoje źródło w dzieciństwie. Tworzenie przez dorosłych tabu wokół seksualności i cielesności, wprowadzanie przesadnych zakazów, zawstydzanie i ośmieszanie, niedostatek czułości i cielesnej bliskości rodziców z dzieckiem, buduje w młodym człowieku poczucie winy, wywołuje blokady w przepływie energii drugiej czakry, a następnie skutkuje problemami w postrzeganiu samego siebie, brakiem samoakceptacji, powstawaniem lęków i rozwojem patologii. Występujące czasami u ludzi podłączenia obcych energii niefizycznych do ciała ludzkiego często mają miejsce właśnie na poziomie czakry sakralnej.

Nie pozostawiaj zablokowanej czakry bez pomocy.

Możesz zamówić u mnie nieodpłatną diagnozę Twojej aury i czakr. Jeśli czujesz, że brakuje Ci energii, jesteś osłabiony, apatyczny, brak Ci odporności, możesz skorzystać z zabiegów oczyszczających i regenerujących. Napisz do mnie: kontakt@twojekronikiakaszy lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie głównej.